6043 OIL PAINTING
Sold: SEK 1700
Sold den 19 oktober 2020 -
3392 OIL PAINTING
Axel Nordgren, sign. 25x42
Sold: SEK 6500
Sold den 26 mars 2007 -
5022 OIL PAINTING
Axel Nordgren, Månskenslandskap, 40x65
Sold: SEK 4900
Sold den 9 maj 2005
4043 Oljemålning
Axel Nordgren, Fiske vid forsen, 72x105
Sold: SEK 20000
Sold den 7 april 2003 -
6055 OLJEMÃ…LNING
Axel Nordgren, 1800-tal, "Berglandskap, 65x82
Sold: SEK 7200
Sold den 3 december 2001